O nas

Poznaj Twórców Sztuki Inwestycji

Jesteśmy parą ekonomistów. Wiemy, że edukacja finansowa jest kluczowa w zarządzaniu budżetem, niezależnie od jego rozmiaru. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem dla dobra budowy i pomnażania majątku Polaków.

Katarzyna Morawska

Jestem przedsiębiorcą z 12-letnim doświadczeniem. Zawsze chciałam nim być. W 2010 roku założyłam pierwszą firmę, która funkcjonuje do dziś. Później zaczęłam studia, świadomie wybierając ekonomię jako mój właściwy kierunek rozwoju i działania. Od 2012 do 2018 roku pracowałam jako doradca finansowy. Zdobywałam wiedzę prowadząc kilkuosobowy zespół współpracowników i mając kilkadziesiąt gospodarstw domowych pod swoją opieką. Od początku 2016 roku zdobywam doświadczenie zarządzając swoim portfelem aktywów a od 2018 roku, również zawodowo działałam na rynku inwestycyjnym.

Jestem akcjonariuszem i udziałowcem kilku firm. Poza zaangażowaniem kapitałowym, z większością z nich jestem związana biznesowo.

Sukces czy szczęście mogą mieć wiele definicji. Jednak bezsprzecznie ilość zarabianych pieniędzy jest miarą skuteczności osobistej i zawodowej. Mimo wielu przeszkód, trudności i wyzwań, zawsze najważniejsze dla mnie było mierzyć się z przeciwnościami i nie szukać dróg na skróty. Pozostać wierną swoim wartościom, potrzebom, przekonaniom i prowadzić zrównoważony styl życia. Myślę, że mi się to udało. Dlatego chcę dzielić się tym, co odkryłam. Sądzę, że edukacja finansowa jest kluczowa w zarządzaniu budżetem, niezależnie od jego rozmiaru.

Platforma Sztuka Inwestycji powstała w celach czysto edukacyjnych. Ja spełniłam swoje zawodowe marzenie związane z zarabianiem. Mogę utrzymywać się z zarządzania aktywami zgromadzonymi i pomnożonymi do tej pory. W 2021 roku urodziłam pierwsze dziecko. Mogę zająć się Jego wychowaniem bez strachu o przyszłość i bezpieczeństwo finansowe. Zależy mi na tym, aby zgromadzona wiedza nie została zaprzepaszczona i postanowiłam się nią podzielić z nadzieją, że odmieni także Twój los.

Łukasz Morawski

Jestem ekonomistą i pasjonatem rynków finansowych. Przedsiębiorczość i zarządzanie rozwojem firmy ukończyłem w 2013 roku na wydziale zarządzania, a w 2016 zdobyłem tytuł magistra Ekonomii na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Od samego początku kariery zawodowej jestem związany z finansami.

Zaczynałem w 2011 od praktyk w banku, poźniej zostałem doradcą klienta a w 2018 doszedłem do stanowiska specjalistycznego. Choć praca z klientem jest ciekawa, przyszedł moment, aby rozwijać swoją pasję, czyli trading. W 2019 pracowałem jako zawodowy trader, aby później rozwijać te umiejętności na własny rachunek.
Prywatne działania tradingowe doprowadziły mnie do wolności finansowej.

Budowanie biznesów sprawia mi wiele frajdy. Po osiągnięciu sukcesu w branży finansowej założyłem firmę deweloperską. Realizuję się także w branży ecommerce, gdzie mam aspiracje na globalny zasięg. Lubię wyzwania i jestem nastawiony na szukanie rozwiązań, nawet w najbardziej wymagających sytuacjach.

Inwestowanie to sztuka, której początek zaczyna się w głowie. Im lepiej rozumiem reguły i zasady rynkowe, tym bardziej chcę się nimi dzielić. Są one ponadczasowe a mam wrażenie, że brakuje ich w nauczaniu zasadniczym. Myślę, że tak stworzony kurs edukacyjny powinien obejrzeć przynajmniej raz każdy, kto poważnie myśli o wkroczeniu w świat Sztuki Inwestycji.

Michał Kordalski – współautor

Jestem pasjonatem finansów przedsiębiorstw i tego jak za pomocą cyfr można opowiedzieć historię na temat firmy. Swoją wiedzę zdobywałem podczas studiów licencjackich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość biznesu.

Studia magisterskie natomiast kontynuowałem na kierunku Accounting and Financial Management na uczelni Rotterdam School of Management.

Z finansami przedsiębiorstw związany jestem również zawodowo, początkowo jako kontroler finansowy Nivea Polska, a następnie jako członek zespołu audytującego sprawozdania finansowe KPMG.

Od 2022 rozwijam się w obszarze doradztwa strategicznego w zespole Deloitte.

W sztuce inwestycji moim celem jest przedstawienie możliwości ale i ryzyk związanych z inwestowaniem. Inwestowanie może być sposobem na osiąganie celów, ale wykonywane w nieodpowiedni sposób może uniemożliwić ich osiągnięcie. Uważam, że do skutecznego i długotrwałego inwestowania konieczna jest świadomość, którą zdobywamy poszerzając naszą wiedzę, a Sztuka Inwestycji to idealne miejsce do tego.