Czym jest portfel kryptowalut?

4

Obecnie, nie sposób nie słyszeć o kryptowalutach czy portfelach cyfrowych. Zdecydowana większość zakupów, nieważne czy są to zakupy spożywcze czy większych gabarytów, odbywa się online. Powstają coraz to bardziej zaawansowane systemy płatności internetowych, pozwalające chociażby na odroczoną płatność.

Motyw kryptowalut również towarzyszy nam już od kilkunastu lat. Są one cyfrowymi walutami, wykorzystującymi zaawansowane szyfrowanie do zabezpieczenia transakcji. Jaka jest ich charakterystyka? W jaki sposób funkcjonują?

Definicja portfela cyfrowego

Portfel cyfrowy (lub e-portfel) to system oparty na oprogramowaniu, które bezpiecznie przechowuje informacje o płatnościach i hasła użytkowników do wielu metod płatności i stron internetowych. Korzystając z cyfrowego portfela, użytkownicy mogą łatwo i szybko dokonywać zakupów dzięki technologii komunikacji bliskiego pola. Mogą również tworzyć silniejsze hasła, nie martwiąc się o to, czy będą w stanie je później zapamiętać.

Cyfrowe portfele mogą być używane w połączeniu z systemami płatności mobilnych, które pozwalają klientom płacić za zakupy za pomocą swoich smartfonów. Mogą być one również wykorzystywane do przechowywania informacji o kartach lojalnościowych i kuponach cyfrowych. Portfele cyfrowe nie wymagają posiadania konta bankowego w fizycznej formie lub oddziale.

Niedawno Google połączył swoje dwa podstawowe strumienie płatności (Android Pay i Google Wallet) w jedną usługę o nazwie Google Pay. Apple z drugiej strony, zawarł strategiczne partnerstwo z Goldman Sachs w celu wydania kart kredytowych Apple i rozszerzenia usług ApplePay.

Kryptowaluty opierają się wyłącznie na portfelach cyfrowych w celu utrzymania salda i dokonywania transakcji, na przykład z bitcoinem lub innymi walutami cyfrowymi.

Definicja portfela kryptowalut

Portfel bitcoin jest rodzajem cyfrowego portfela używanego do wysyłania i odbierania bitcoinów. Jest to rozwiązanie analogiczne do fizycznego portfela. Jednakże, zamiast przechowywania fizycznej waluty, portfel ten przechowuje informacje kryptograficzne używane do dostępu do adresów bitcoin i wysyłania transakcji. Niektóre portfele bitcoin mogą być również używane dla innych kryptowalut.

Portfel bitcoin jest urządzeniem lub programem, który może współdziałać z blockchainem bitcoina. Chociaż powszechnie uważa się, że portfele te „przechowują” bitcoiny, portfel bitcoin w rzeczywistości reprezentuje kryptograficzną kontrolę nad adresem w blockchainie.

Każdy portfel bitcoin zawiera zestaw tajnych numerów lub kluczy prywatnych, odpowiadających książce adresowej blockchain użytkownika. Klucze te są używane do podpisywania transakcji, efektywnie dając użytkownikowi kontrolę nad kryptowalutami.

Podsumowanie

Momentami brzmi kosmicznie, prawda? Ale tak teraz wygląda rzeczywistość! Kryptowaluty już od kilkunastu lat opanowują rynek, a szaleńcy inwestują w nie całe swoje majątki. W związku z tym, że wartość kryptowaluty często rośnie wraz z popytem, warto wiedzieć jak inwestować, aby faktycznie na tym zarobić. Z naszego kursu, dowiesz się więcej o bitcoinie oraz poznasz inne kryptowaluty. Otrzymasz wskazówki jak bezpiecznie poruszać się po tym charakterystycznym rynku tak, aby jednocześnie maksymalizować prawdopodobieństwo zysków!

*Wszelkie opinie, informacje, opracowania czy zestawienia zamieszczone w serwisie sztukainwestycji.pl nie mogą być traktowane jako doradztwo czy porada do wykonania określonej decyzji inwestycyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =