Czym są altcoiny?

Czym są altcoiny

Pojawienie się bitcoina zrewolucjonizowało rynek inwestycji. Ale bynajmniej nie był to jedyny kamień milowy w historii – bez echa nie przeszły także altcoiny, które stały się alternatywą dla wirtualnego złota.

Co to są altcoiny? Historia altcoinów

Altcoiny to nic innego jak alternatywne kryptowaluty względem bitcoina – altcoinem jest więc każda kryptowaluta inna niż bitcoin. Po raz pierwszy pojawiły się one w 2011 roku, gdy swoją premierę miał Namecoin. Od tego czasu liczba altcoinów wzrosła do ponad 5000, a do najpopularniejszych z nich zaliczamy Ethereum (ETH), XRP (XRP), Monero (XMR) i Tether (USDT).

Charakterystyka altcoinów

Altcoiny wyróżnia kilka cech charakterystycznych, przy czym do najważniejszej zalicza się decentralizację. Oznacza to tyle, że (tak samo jak bitcoin) altcoiny nie są emitowane ani kontrolowane przez żadne instytucje finansowe.

Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia ich wartości, ponieważ nie istnieje bank centralny, który je emituje. Tym samym, instytucje finansowe nie mają wpływu na cenę altcoinów. Ich wartość generuje rynek, czyli prawo popytu i podaży.

Więcej na temat specyfiki kryptowalut i altcoinów znajdziesz w darmowym kursie dostępnym na platformie Sztuki Inwestycji – Fortuna i Wykres poruszają w nim takie zagadnienia, jak analiza fundamentalna, atrakcyjność ekonomiczna bitcoinów czy kupowanie kryptowalut. [link]

*Wszelkie opinie, informacje, opracowania czy zestawienia zamieszczone w serwisie sztukainwestycji.pl nie mogą być traktowane jako doradztwo czy porada do wykonania określonej decyzji inwestycyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + jedenaście =