Inwestowanie w nieruchomości – jak działa wynajem?

3 (1)

W przypadku nieruchomości istnieje kilka rodzajów inwestycji. Zdecydowanie najpopularniejsze jest wynajmowanie mieszkań w formie długoterminowej lub krótkoterminowej.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Jednak ze względu na długoterminowy charakter inwestycji zwrot rozkłada się w długim czasie, zazwyczaj kilkunastu lat. Wadą może być także konieczność zmagania się z osobami wynajmującymi oraz różnego rodzaju naprawami czy remontem. I choć obecnie mało kto wynajmuje mieszkanie bez wcześniej pobranej kaucji, to często potencjalne zniszczenia mogą wygenerować znacznie większe koszty.

Czy wynajem krótkoterminowy jest lepszy od długoterminowego?

Drugą formą inwestowania w nieruchomości jest wynajem krótkoterminowy. W tym przypadku zwrot z inwestycji opierany jest na opłatach za wynajem krótkoterminowy.. Najwięcej zyskują na tym osoby, które wynajmują nieruchomość w turystycznych miejscowościach lub centrach miast. Ten typ wynajmu jest bardzo pożądany, bo często pozwala zarobić więcej – nie jest to jednak rozwiązanie bez wad.

Wynajem krótkoterminowy potrafi pochłonąć masę czasu, bo wiąże się z regularnym przygotowywaniem ofert, sprzątaniem i ryzykiem nieregularnych zysków. Jeśli jednak właściciel nie chce wiązać się umową na rok, dwa czy trzy, może rozważyć ten sposób działania.

Inwestowanie w nieruchomości ma zdecydowanie dużo zalet. Rodzajów inwestycji jest więcej, niż tylko wynajem – daje to wachlarz możliwości inwestorom, którzy szukają dla siebie najbardziej korzystnego rozwiązania. O innych rodzajach inwestowania przeczytasz w kolejnym artykule: Jakie są rodzaje inwestowania w nieruchomości?

*Wszelkie opinie, informacje, opracowania czy zestawienia zamieszczone w serwisie sztukainwestycji.pl nie mogą być traktowane jako doradztwo czy porada do wykonania określonej decyzji inwestycyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − 3 =