Jak wybrać portfel kryptowalut?

2

Bitcoin zyskał powszechną aprobatę i wciąż rośnie jego popularność. W przeciwieństwie do akcji w domu maklerskim, możesz wycofać swoje kryptowaluty z giełdy kryptowalutowej i przechowywać je w zewnętrznym portfelu. Najlepsze portfele ułatwiają bezpieczne przechowywanie i zarządzanie portfelem kryptowalut

Rodzaje portfela kryptowalut

Bardzo ważny jest rodzaj wybranego portfela kryptowalut. Główne rodzaje to portfele stacjonarne, mobilne, internetowe i sprzętowe.

•Portfele stacjonarne są instalowane na komputerze stacjonarnym lub laptopie i zapewniają użytkownikowi pełną kontrolę. Niektóre z nich zawierają również dodatkowe funkcje, takie jak oprogramowanie węzła lub integrację z giełdą.

Jednak portfele stacjonarne są uważane za stosunkowo mało bezpieczne, ze względu na zagrożenie, że komputer może zostać skradziony. Niektóre znane portfele stacjonarne to Bitcoin Core, Armory, Hive OS X i Electrum.

•Mobilne portfele wykonują te same funkcje jak portfel stacjonarny, ale na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. Wiele z nich może ułatwić szybkie płatności w sklepach fizycznych poprzez komunikację bliskiego pola (NFC) lub skanując kod QR.
Są one zazwyczaj kompatybilne z systemem iOS lub Android. Bitcoin Wallet, Hive Android, i Mycelium Bitcoin Wallet są najpopularniejszymi przykładami. Niestety zarejestrowano wiele przypadków złośliwego oprogramowania przebranego za portfele bitcoin, więc wskazane jest, aby dokładnie zastanowić się przed podjęciem decyzji, którego z nich użyć.

•Portfel internetowy jest usługą online, która może wysyłać i przechowywać kryptowalutę w Twoim imieniu. Główną zaletą jest to, że dostęp do nich można uzyskać z dowolnego miejsca i z dowolnego urządzenia.

Jednakże bezpieczeństwo jest tutaj poważnym problemem. Oprócz ryzyka związanego ze złośliwym oprogramowaniem istnieje ryzyko phishingu [link do artykułu o scamach] w celu kradzieży haseł użytkowników. Niektóre z najbardziej popularnych usług to Coinbase, Blockchain i Gemini. Pamiętaj, że klucze prywatne są używane do kontrolowania adresów bitcoin, więc każdy, kto ukradnie Twój klucz prywatny, może ukraść Twoje środki!

Portfele sprzętowe przechowują klucze prywatne na fizycznym urządzeniu, które nie ma dostępu do Internetu. Przypominają one trochę dysk USB. Kiedy użytkownik chce dokonać transakcji na swoim komputerze, podłącza portfel sprzętowy, którym może podpisać transakcje bez naruszania kluczy prywatnych użytkownika.

Portfele sprzętowe są praktycznie odporne na ataki wirusów a udane kradzieże zdarzają się rzadko. Kosztują kilkaset złotych. Ledger i Trezor są jednymi z najlepiej znanych producentów portfeli sprzętowych na rynku.

Kryptowaluty pozwalają na bezpieczne płatności online, które są monetyzowane w cyfrowych coinach. Inwestorzy mogą zarabiać pieniądze na kryptowalutach poprzez ich wydobywanie lub po prostu kupująć i sprzedając swoje kryptowaluty z zyskiem. Więcej o tym, w kursie, gdzie omawiane są najważniejsze pojęcia dotyczące inwestowania w kryptowaluty oraz informacje na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Dowiesz się również do czego przydaje się analiza techniczna i fundamentalna. Do zobaczenia!

*Wszelkie opinie, informacje, opracowania czy zestawienia zamieszczone w serwisie sztukainwestycji.pl nie mogą być traktowane jako doradztwo czy porada do wykonania określonej decyzji inwestycyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =