Jakie są inne od wynajmu rodzaje inwestowania w nieruchomości?

6

Jeśli inwestowanie w nieruchomości ma przynieść oczekiwane zyski, jego rodzaj musi zostać dobrany do indywidualnych preferencji i oczekiwań. Inwestorzy mają całkiem duży wybór, bo wyróżniamy house flipping, a także podział na mniejsze lokale czy lokale komercyjne.

Czym jest house flipping?

Pierwszy rodzaj inwestowania w nieruchomości to house flipping. Tak zwane flipy to zakup nieruchomości poniżej ceny rynkowej (np. do generalnego remontu), a następnie odnowienie lokalu w celu podniesienia jego wartości i szybka (oczywiście zyskowna, z założenia) sprzedaż.

Ten rodzaj inwestycji nie jest dla każdego, bo wymaga bardzo dużej wiedzy. Inwestor musi doskonale znać rynek oraz specyfikę branży remontowej. Dodatkowo bezcenna jest znajomość przepisów prawa – jeśli nieruchomość ma wady legislacyjne, inwestor musi wiedzieć, jak rozwiązać ten problem. Dzięki takiej wiedzy można też znaleźć atrakcyjną nieruchomość i oszacować jej opłacalność, minimalizując przy tym ryzyko straty.

Podział nieruchomości na lokale

Jeśli zakupiona nieruchomość jest duża, można w całości wykorzystać jej potencjał. Rozwiązaniem jest jej podział na mniejsze lokale, a następnie ich sprzedaż lub wynajem.

Ta forma inwestowania w nieruchomości jest bardzo czasochłonna. Wymaga ona od inwestora dużych nakładów pracy, ze względu na konieczny remont. Przed podjęciem decyzji o podziale, konieczna jest dokładna analiza wszelkich za i przeciw, aby inwestycja nie okazała się stratą czasu i pieniędzy.

A może lokale komercyjne?

Ta forma polega na ukierunkowaniu działalności na biura, sklepy czy też lokale gastronomiczne. Wynajem lokali usługowych przynosi zdecydowanie większe zyski niż wynajem mieszkań, ale bardzo ważna jest przy tym lokalizacja, co często powoduje, że takie lokale są odpowiednio droższe niż mieszkalne.

A jeśli mowa o wynajmie, koniecznie przeczytaj kolejny artykuł na blogu, który dotyczy właśnie tego rodzaju inwestowania w nieruchomości. Dowiesz się z niego na czym polega wynajem długoterminowy i krótkoterminowy!

*Wszelkie opinie, informacje, opracowania czy zestawienia zamieszczone w serwisie sztukainwestycji.pl nie mogą być traktowane jako doradztwo czy porada do wykonania określonej decyzji inwestycyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − pięć =