Podstawy inwestowania w nieruchomości

9

Kiedy myślisz o inwestowaniu w nieruchomości, pierwszą rzeczą, która prawdopodobnie przychodzi Ci do głowy, jest dom. Oczywiście inwestorzy w nieruchomości mają wiele innych opcji, jeśli chodzi o wybór inwestycji. I co ciekawe, nie wszystkie stanowią ich fizyczne własności.

Nieruchomości stały się popularnym narzędziem inwestycyjnym w ciągu ostatnich 50 lat. Oto spojrzenie na niektóre z wiodących opcji dla inwestorów indywidualnych.

Nieruchomości do wynajęcia

Jeśli kupujesz nieruchomości do wynajęcia, stajesz się ich właścicielem. Zanim zaczniesz, należy rozważyć, czy będziesz się dobrze czuł w tej roli. Jako właściciel, będziesz odpowiedzialny za takie rzeczy, jak płacenie podatków od nieruchomości i ubezpieczenia, utrzymanie nieruchomości, znalezienie najemców i radzenie sobie ze wszelkimi, innymi problemami.

O ile nie zatrudnisz zarządcy nieruchomości, który zajmie się szczegółami, bycie właścicielem jest inicjatywą wymagającą dużego zaangażowania. W zależności od Twojej sytuacji, dbanie o nieruchomość i najemców może być pracą na pełen etat – i to taką, która nie zawsze jest przyjemna. Jeżeli jednak starannie wybierzesz swoje nieruchomości i lokatorów, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych problemów.

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy przez wynajmujących jest pobieranie czynszu. Wysokość czynszu, jaki możesz pobierać, zależy od lokalizacji lokalu. Mimo to, określenie najlepszego czynszu może być trudne, ponieważ jeśli pobierasz zbyt wysoki czynsz, to przegonisz lokatorów, a jeśli pobierasz zbyt niski, to nie zarobisz satysfakcjonującej Cię kwoty.
Innym podstawowym sposobem zarabiania pieniędzy przez wynajmujących jest aprecjacja. Jeżeli Twoja nieruchomość z czasem zyskuje na wartości, możesz sprzedać ją z zyskiem. Ale pamiętaj, że chociaż nieruchomości mają tendencję do wzrostu wartości, nie ma żadnych gwarancji.

Flipping Houses

Naprawa i sprzedaż. Zgodnie z takim podejściem, kupuje się nieruchomość, która zdaniem inwestora wzrośnie na wartości dzięki naprawie i renowacji. Można zakończyć prace tak szybko jak to możliwe i następnie sprzedać nieruchomość w cenie, która przekracza całkowitą wartość nakładów inwestycyjnych: remontów i materiałów budowlanych, pracowników, czasu czy podatków.

Przytrzymaj i odsprzedaj. Ten rodzaj flipping’u działa nieco inaczej. Zamiast kupować nieruchomości i poddawać je renowacji, kupuje się je w szybko rosnącym rynku, trzyma przez kilka miesięcy, a następnie sprzedaje z zyskiem.
Żaden rodzaj flippingu nie daje gwarancji, że sprzedaż nieruchomości zwróci się z zyskiem.

Tak jak każdy rodzaj inwestycji, rynek nieruchomości również wymaga wcześniejszego zapoznania się z jego realiami. Dlatego właśnie przygotowaliśmy kurs inwestowania w nieruchomości [link], w którym Fortuna i Wykres omawiają podstawowe zagadnienia z nim związane i tłumaczą, jak przygotować się do takiej inwestycji oraz jakie istnieją możliwości i zagrożenia.

Wszelkie opinie, informacje, opracowania czy zestawienia zamieszczone w serwisie sztukainwestycji.pl nie mogą być traktowane jako doradztwo czy porada do wykonania określonej decyzji inwestycyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =