Jakie są zalety inwestowania w nieruchomości?

10

Inwestowanie w nieruchomości to jeden z popularniejszych rodzajów inwestycji. Dlaczego? Bo ma bardzo dużo zalet. Koniecznie sprawdź, dlaczego warto zainteresować się inwestowaniem w nieruchomości.

Jak można inwestować w nieruchomości?

Możliwości jest wiele, więc z łatwością można dostosować inwestycję do swoich potrzeb. Do wyboru jest między innymi flipping, wynajem krótkoterminowy lub podział nieruchomości na lokale. Każdy typ charakteryzuje się oczywiście czymś innym, ale główne zalety są takie same.

Przeczytaj też: Inwestowanie w nieruchomości – jak działa wynajem? oraz Jakie są rodzaje inwestowania w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości – najważniejsze zalety

Pierwszym atutem tej inwestycji jest stosunkowo niski poziom ryzyka. Na przestrzeni ponad wielu lat, ceny nieruchomości, w szczególności nieruchomości gruntowych, charakteryzują się zauważalnym i stabilnym wzrostem. To daje inwestorom pewne poczucie bezpieczeństwa w tym zakresie, bo ryzyko utraty całości kapitału przy inwestowaniu w nieruchomości jest niewielkie. Nawet jeżeli cena danej nieruchomości spadnie, spadek ten będzie prawdopodobnie jedynie częściowy.

Dodatkowym plusem jest możliwość uzyskania dochodu pasywnego z wynajmu lub dzierżawy nieruchomości. Jak wspomnieliśmy, sposobów na wykorzystanie nieruchomości jest bardzo dużo. Przykładowo, jeśli inwestor zdecyduje się na wynajem długoterminowy, będzie się cieszył stałymi zyskami przez dłuższy czas (w przypadku wynajmu długoterminowego umowa jest zazwyczaj podpisywana na minimum rok).

Nabyte nieruchomości mogą również pełnić rolę poduszki finansowej na przyszłość. Po przejściu na emeryturę nieruchomość może zostać sprzedana. Zapewni to znaczny przypływ gotówki, która może znacznie wpłynąć na komfort życia.

Inwestowanie w nieruchomości ma też wady

Mimo, że inwestowanie w nieruchomości jest bardzo kuszące, to niestety nie brakuje kilku wad takiego rozwiązania. Trzeba pamiętać, że każdy rodzaj inwestycji jest obarczony ryzykiem straty, co zawsze trzeba brać pod uwagę.

O tym, jakie są główne wady inwestowania w nieruchomości przeczytasz w kolejnym artykule, w którym rozwinęliśmy ten temat – Wady inwestowania w nieruchomości.

*Wszelkie opinie, informacje, opracowania czy zestawienia zamieszczone w serwisie sztukainwestycji.pl nie mogą być traktowane jako doradztwo czy porada do wykonania określonej decyzji inwestycyjnej.

Hi there, just became aware of your blog through Google, and
found that it is truly informative. I’m going to watch out for brussels.
I’ll appreciate if you continue this in future.

Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!
Escape room

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 8 =